Vánoční dárek pro kinaře

Předpremiéra filmu Tlumočník v kině Lucerna.

Předpremiéra filmu Tlumočník v kině Lucerna.

I kinaři mohou mít své vánoce. Díky jednomu z distributorů se kterými spolupracujeme – společnosti Bioscop, jsme měli možnost 9. ledna 2018 navštívit speciální představení jen pro ně.

Za účasti producenta Rudolfa Biermanna jsme shlédli předpremiéru filmu režiséra Martina Šulíka a scénáristy Marka Leščáka Tlumočník.

Hrdiny této svérázné road movie jsou dva staří páni, kteří cestují Slovenskem, aby poznali pravdu o vlastní minulosti. Oscarový režisér a herec Jiří Menzel vytvořil v Tlumočníkovi titulní úlohu asketického Aliho. Jeho partnera, rakouského učitele, milovníka života se slabostí pro ženy a alkohol, si s chutí zahrál přední rakouský herec Peter Simonischek, jehož proslavila role ve filmu Tony Erdmann, nominovaném na Oscara pro nejlepší zahraniční film 2016.

Film určitě stojí za shlédnutí a jistě bude sbírat ceny po festivalech. Slavnostní premiéra je v Česku naplánována na 27.února v kině Lucerna. Do české distribuce vstoupí 15. března. Odhadujeme, že pro naše kino bude k dispozici někdy na podzim. Pokud se na něj nevypravíte dříve, učitě se s ním potkáte i v našem kině.

Panu Menzelovi přejeme brzké uzdravení a držíme palce aby mohl být přítomný české premiéry.

Trailer

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..