Beseda s Jolyonem Naegelem

Ve čtvrtek 3. května jsme se v salónku restaurace Pavlač sešli k netradiční akci, kterou pořádalo naše kino Bio Bezdíkov. Bylo to setkání a s bývalým novinářem Hlasu Ameriky a Svobodné Evropy Jolyonem Naegelem.

Pro pamětníky listopadu 89 a osmdesátých let, kteří poslouchali rozhlasové vysílání Hlasu Ameriky, je jméno Jolyon Naegele nezapomenutelné. Rodák z New Yorku byl totiž jedním z mála západních novinářů akreditovaných v Československu.

Ve velice zajímavém a poutavém vyprávění jsme se dozvěděli mnoho o jeho zkušenostech s Veřejnou ale hlavně Státní bezpečností, kterou byl sledován již od svého prvního přestoupení totalitních hranic. Zejména o tom, co lze nalézt v téměř 1200 stránkách svazku, který na něj STB vedla a jakým způsobem skoro deset let nepřetržitého sledování člověku změní život.

Velice příjemným večerem provázeli Jan a Jáchym Udatní, za což jim velice děkujeme.  Manželům Pecháčkovým děkujeme za milé přijetí v jejich restauraci a jsme velice rádi, že jsme u nich našli skvělý prostor pro pořádání takové akce. Škoda jen, že nedorazilo více diváků.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..