Jak jsme si vedli ve druhé sezóně?

Jsme vaše kino. Velmi nám záleží na tom, abyste se u nás cítili jako doma.

O co jsme se snažili

Snažíme se přicházet s novými nápady a neustále pracujeme na tom, aby se i naše technické vybavení neustále zlepšovalo. Protože výtěžek ze vstupného na lepší technické vybavení nestačí, snažíme se peníze na investice shánět i jiným způsobem. Díky tomu, že jsme byli úspěšní v grantovém programu Nadace Via Živá komunita máme dobrý základ audio techniky pro naše produkce. Je pro nás snadnější plánovat termíny a můžeme lépe pomáhat například naší základní škole (aktuálně se například podílíme na přípravách již třetího Školního otvíráku).

Snažíme se o maximální divácký zážitek. Proto jsme v této sezóně zkušebně promítali jeden film v prostorovém zvuku Dolby Digital (Marťan). Také se snažíme zapojit co nejvíce komunit v našem městysu, a tak jsme navázali spolupráci s osadou Old Wanderers v Třebohosticích a promítali tak v překrásném prostředí uprostřed lesní tmy.

Od druhé sezóny máme také samostatné webové stránky, kde najdete plno užitečných informací a na kterých se budeme snažit zlepšit rezervační systém tak, aby byl pro vás i pro nás přínosnější. Také řešíme jak zrychlit odbavení před samotným představením (protože většina z vás chodí na poslední chvíli :-))

Co je pro nás důležité

Podrobné vyúčování 2. sezóny

Co je ale pro nás jedna z priorit a čím se snažíme odlišit od ostatních je transparentnost. Máme jako spolek transparentní účet, kde se můžete kdykoliv podívat jaké máme příjmy a za co utrácíme. Stejně tak vám dnes přinášíme kompletní vyúčtování uplynulé sezóny. Máte možnost vidět, jaký je náš rozpočet, jaký je náš příjem ze vstupného, kolik odvádíme zpět našim distributorům a autorským svazům, kolik nás stálo nové vybavení, nebo kolik peněz se nám podařilo sehnat díky grantům i drobným dárcům. Také je vidět, že rozhodně nejsme celou sezónu “v plusu”. Myslíme si, že pokud hospodaříme i s vašimi penězi a žádáme vás o příspěvky, máte na to právo.

Doufáme, že tuto otevřenost budou v budoucnu třeba následovat i jiné spolky nebo organizace a kdyby se  v budoucnu takto otevřeně chovala i naše radnice… ale to už je na jinou debatu. My jsme se ale jako Spolek sousedů rozhodli, že v tom, co by mělo být běžné (ale není), půjdeme příkladem.

Děkujeme za podporu

Z uvedeného přehledu mužete vidět, že i provoz kina bez kina je náročný a peněz je potřeba opravdu spousta. Proto jsme vás, kteří nám fandíte oslovili s dárcovskou výzvou a máte možnost nám v našem snažení pomoci. Po prvním týdnu jsme od vás získali celých 30% plánovaných peněz, což je pro nás úžasná zpráva a věříme, že do konce měsíce to prostě dáme, nebo dokonce i překonáme. 🙂

Uvidíme se

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás v sezóně 2018 / 2019, kterou pro vás již připravujeme. První představením bude již 22.9. od 20:00 filmový muzikál Mamma Mia!, který se pro vás budeme snažit nachystat opět v prostorovém zvuku!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..