Nový projektor je objednán

Omlouváme se, pokud se vám zdálo, že se chvíli nic neděje, ale pracujeme tvrdě dál. Poslední dva týdny byly tak trochu ve znamení administrativy. Jak možná víte, podařilo se nám s projektem Bio Bezdíkov uspět mezi dalšími 137 projekty v grantové výzvě společnosti T-Mobile Mluvme spolu (více informací ZDE) a dnes jsme tak měli možnost prezentovat nás projekt spolu s dalšími 25 vítěznými projekty na setkání grantistů.

Smlouvy jsou podepsány a můžeme tedy s vámi sdílet radost z výpisu našeho transparentního účtu, na kterém máme díky T-Mobile a díky vám, kteří jste nám přispěli v rámci dárcovské výzvy nadace VIA, dostatek prostředků na nákup nového, vlastního, projektoru.

Uspořádali jsme výběrové řízení na jeho dodavatele, díky kterému se nám povedlo snížit cenu z běžné, ceníkové ceny profesionálního projektoru NEC PA803U, která je 233.527 Kč (bez objektivu) na konečných 125.840 Kč (s objektivem). Ano, podařilo se nám ušetřit více než sto tisíc!

Od listopadu se tak společně s námi můžete těšit na ostřejší (díky většímu rozlišení a lepší optice), barevně věrnější a trojnásobně jasnější obraz oproti stávajícímu řešení. I tak je ale třeba poděkovat našim podporovatelům, díky jejichž laskavosti půjčovat nám jejich techniku, jsme mohli kino vůbec rozjet.

Ze zbývajících peněz pořídíme na projektor pořádný, pevný, přepravní obal, prostrové stereo mikrofony na snímání dětských sborů (užijeme je třeba na chystaný vánoční koncert ZŠ), stojany na mikrofony, kabely, konektory a další “drobnosti”.