Letní sezóna je v plném proudu

Dlouho očekávaná letní sezóna plná novinek je již v plném proudu. Máme za sebou dvě promítání pod širým nebem a i když se teplé letní noci zatím někde zapomněly, příroda k nám byla alespoň trochu přívětivá a zatím na naše diváky neposlala ani kapku deště. Letošní léto je pro naše kino plné novinek. Oproti loňsku jsme si hodně polepšili. Můžeme tak nabídnout jasnější a ostřejší obraz s větším rozlišením díky novému filmovému projektoru. Stejně tak jsme zlepšili zvuk samostatným středovým zvukovým kanálem. Co je asi vidět nejvíce je nové plátno o rozměru 7.2 x 4.5m. Vyzkoušeli jsme ho při promítání filmového hitu Bohemian Rhapsody.


Příprava na každé představení je tedy čím dál složitější. Díky pomoci mnoha dobrovolníků a kolektivu SDH Škvorec si můžeme letní pohodu užít v co nejlepší kvalitě. Věříme, že naše snažení oceníte a že nás budete i nadále rádi navštěvovat. Nemůžeme vám ale nabídnout vstup zdarma, který se bohužel rozmáhá v okolí. Fenomén letních kin totiž objevily radnice mnoha obcí a nechají si tuto zábavu dodat z obecních rozpočtů na klíč.  Díky tomu nám stouply náklady na půjčení filmu z roku na rok na dvojnásobek. Museli jsme tedy dokonce u některých představení zvýšit vstupné. Můžeme vám ale zaručit, že všechny příjmy ze vstupenek v našem kině někde uvidíte. A to, kam jsme se od naší první sezóny posunuli je toho, myslím, dobrým důkazem.


Nezvládli bychom to ale nejen bez vás, našich věrných diváků, ale i bez velké pomoci našich partnerů jako je Nadace Via nebo společnosti T-Mobile a Avast. Díky nim jsme v současnosti téměř nezávislí, protože většinu potřebného vybavení máme díky jejich štědrým příspěvkům. Na konci léta od nás můžete opět čekat kompletní vyúčtování všech našich příjmů a výdajů, čím se asi také od podobných projektů v okolí hodně odlišujeme.

Těšíme se tedy, že se během léta ve škvoreckém parku na náměstí ještě potkáme.