Třetí sezóna je za námi

Třetí sezóna vašeho kina je za námi a Bio Bezdíkov se pomalu stává tradiční součástí kulturního dění v našem městysi. Poslední sezóna pro nás ale byla v hodně věcech zlomová.

Nová technika pro lepší filmový zážitek

Za uplynulý rok se nám totiž podařilo podstatně vylepšit naše technické vybavení. Díky grantu od společnosti T-Mobile a sbírce mezi našimi diváky a podporovateli se nám podařilo získat profesionální filmový projektor NEC PA803U. Od loňského podzimu si tak můžeme užívat ostřejší (díky většímu rozlišení a lepší optice), barevně věrnější a trojnásobně jasnější obraz.

Díky dalším sponzorským darům máme také třetí reproduktor, který využíváme pro reprodukci dialogů při filmových představeních nebo pro odposlechy při koncertech, které zvučíme (například Nokturno, koncerty ZŠ).

S naším projektem jsme zaujali i společnost Avast, která nám těsně před letní sezónou pomohla pořídit nové promítací plátno o rozměrech 7 x 4.5 m a všichni jsme si tak mohli během promítání letního kina užít opravdu jasný a velký obraz.

Spolu s dalšími drobnostmi jako jsou nové mikrofony pro snímání sborů a nástrojů, hromady kabelů a konektorů jsme během uplynulých měsíců díky darům a grantům mohli nakoupit techniku za téměř 200.000 Kč.

Divácké rekordy

Za uplynulou sezónu jsme odpromítali 26 hodin zábavy a poučení při 14 představeních. Naše kino navštívilo 1.397 diváků, což je 170% nárůst oproti sezóně předchozí. Velký podíl na tom mělo letní kino, kde se nám díky pěknému počasí a atraktivním titulům podařilo dvakrát překonat návštěvu 300 diváků na jedno představení. Pro realizační tým to byl opravdu skvělý zážitek a moc vám za to děkujeme. Vyzkoušeli jsme si také prodej vstupenek přes internet a podle vašich ohlasů v tom budeme pokračovat i nadále. Budete si tak moci rezervovat místo v sále při zimní části naší sezóny.

Bio Bezdíkov ale není jen o filmech

Kolektiv lidí, kteří se starají o provoz kina můžete potkat na většině akcí, které pořádá, nebo kde vypomáhá náš Spolek sousedů. Jen za poslední dva roky to bylo 81 akcí, na 46 z nich jsme potřebovali ozvučení. Z pohledu použití techniky se jednalo o akce velice různorodé. Někde nám stačil jeden reproduktor, mikrofon a reprodukovaná hudba z mobilu. Na větší projekty, jako jsou koncerty dětského sboru, školní akademie, Mikuláš nebo koncert vážné hudby, si naopak vypůjčujeme další vybavení abychom byli schopni dostát kvality, kterou diváci a účinkující očekávají.

Nový mixážní pult

Ačkoliv jsme se za poslední rok v technice hodně posunuli, stále jsme naráželi na to, že s naším současným vybavením máme ještě velká omezení a často jsme naráželi na technické problémy. Díky úspěšné uplynulé sezóně můžeme výtěžek ze vstupného investovat opět do rozvoje našeho technického vybavení. Rozhodli jsme se přejít na digitální zpracování zvuku a při našich dalších produkcích nás tedy potkáte s novým 32 kanálovým digitálním mixážním pultem Behringer X32 za několik desítek tisíc korun. Jedná se o celosvětově nejprodávanější řešení za rozumnou cenu a pro nás to bude opravdu velký krok směrem vpřed. Drobnou nevýhodou je to, že se nám komplet vybavení už nevejde do kufru jednoho auta. 😉

Naše priority se nemění


Jednou z priorit našeho spolku je transparentnost. Máme tedy jako spolek transparentní účet, kde se můžete kdykoliv podívat jaké máme příjmy a za co utrácíme. Stejně jako v loňském roce vám dnes přinášíme kompletní vyúčtování třetí sezóny. Máte možnost vidět, jaký je náš rozpočet, jaký je náš příjem ze vstupného, kolik odvádíme zpět našim distributorům a autorským svazům, kolik nás stálo vybavení o kterém jsme se zmiňovali výše, nebo kolik peněz se nám podařilo sehnat díky grantům i drobným dárcům. Myslíme si, že pokud hospodaříme i s vašimi penězi a žádáme vás o příspěvky, máte na to právo.

Děkujeme za podporu

Jak vidíte, provoz kina a zabezpečování akcí, kterých se náš spolek účastní je náročný a peněz je potřeba opravdu spousta (vloni jsme jen jako kino hospodařili s rozpočtem kolem 300.000 Kč). Nejvíce nám v našem snažení pomůžete tím, že budete naše akce navštěvovat. Díky naší otevřenosti a transparentnímu financování se můžete přesvědčit, že vaše peníze ze vstupného nebo vaše drobné dary končí tam, kde mají. I v následující sezóně se budeme snažit, abyste měli důvod s námi trávit váš volný čas. Společná sousedská setkávání dělají život v našem městysi mnohem bohatší.