POŘADATEL

Filmová představení, besedy a ostatní kulturní počiny pro vás pořádají nadšenci ze Spolku sousedů (IČO 05888026) společně se Sborem dobrovolných hasičů Škvorec. Organizaci věnují svůj volný čas, dělají to rádi a dělají to zdarma.

KDE NÁS NAJDETE

Informace, kde zrovna promítáme hledejte v programu u jednotlivých filmů. Pokud je hezky, najdete nás v parku na Masarykově náměstí před hasičárnou. Pár kapek nás nerozhází, ale pokud to vypadá na vytvalý déšť, pokoušíme se schovat pod střechu hostince U Zálabských.

CO SI VZÍT S SEBOU

Pokud promítáme venku, vezměte si něco pohodlného na sezení nebo ležení – deku, spacák, židličku, křesílko, gauč… Uprostřed hlediště je prostor s plachtou pro všechny, kdo budou chtít zalehnout. Ačkoliv to nechceme přivolávat, může se stát, že během představení začne pršet – pláštěnka nebo deštník se tedy může také hodit. A samozřejmě nezapomenout dobrou náladu!

VSTUPNÉ

Výše vstupného je uvedena u jednotlivých představení. Děti mají u nás snížené vstupné. Pokud k nám dorazíte celá rodina, děti mají vstup ZDARMA. Vždy se snažíme u distributorů vyjednat co nejlepší podmínky.

Vstupenky ve formě slušivého jednorázového náramku prodáváme před představením u stolečku označeného jako pokladna. Pokud nechcete čekat frontu před začátkem představení, případně si chcete zajistit místo k sezení u představení, které se konají uvnitř, máte možnost si vstupenku zakoupit online na tomto webu.

Vstupné slouží k uhrazení licenčních a autorských poplatků, které jsou v řádu tisíců korun za jedno filmové představení. Případný přebytek vstupného je použit na rozvoj kina a jako rezerva, kdy není tak velká návštěvnost. Většina poplatků není závislá na tom, jestli se představení uskutečnilo a platí se tedy i případě, kdy se představení nekoná.

OBČERSTVENÍ

Všechna představení letního kina pořádáme ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů, jehož členové zajišťují občerstvení v přilehlé klubovně. Výtěžek z vaší konzumace jde na financování oddílu mladých hasičů. Nebojte si tedy vzít s sebou peníze a zakoupit si něco k jídlu nebo pití. Přispějete tak na dobrou věc. Může se také stát, že v prostoru kina najdete pultík s popkornem, trdelníky, nebo jinými dobrotami, které pro vás připravili členky našeho spolku. V tomto případě jde výtěžek našemu spolku a slouží k pořádání dalších představení nebo podobných akcí.

OMEZENÍ

Buďte ohleduplní k ostatním návševníkům. Na naše představení chodí většinou i děti. Prostor hlediště je tedy nekuřácký. Vedle vstupu do klubovny SDH najdete označený prostor, kde si můžete v klidu zakouřit.
Pokud promítáme dětské představení, je třeba dodržovat zákon č. 65/2017 Sb. Proto je v tomto případě zakázáno do prostoru hlediště vnášet alkoholické nápoje. Jestliže chcete konzumovat alkohol, zůstaňte s ním v prostorách klubovny a dbejte pokynů pořadatelů.

PARKOVÁNÍ

Pokud jste místní, vezměte deku a doražte pěšky. Pokud pořebujete zaparkovat auto, můžete využít plochu na náměstí. Pár aut se také vejde do ulice přiléhající k hledišti nebo radnici.

JE TO LEGÁLNÍ?

Samozřejmě! Naše kino je registrovaným kinem Unie Filmových Distriburorů (reg.č. 297800). Na každé představení je uzavřená smlouva s distributorem, kterému platíme licenční poplatky. Také odvádíme poplatky autorským svazům (OSA) a 1% z vašeho vstupného odchází na podporu českého filmu do Státního fondu kinematografie. Spolek sousedů samozřejmě vede účetnictví a odvádí daně.

KDO TO VŠECHNO PLATÍ?

Naše kino je finančně soběstačné. Veškerý běžný provoz kina tak platíme z výtěžků ze vstupného. Na rozdíl od mnoha vznikajících letních kin, které většinou financují radnice z obecních rozpočtů, nemůžeme nabízet promítání zdarma. Protože se snažíme cenu vstupenek držet co nejníže, na velké investice do technického vybavení to ale samozřejmě nestačí. Díky drobným dárcům ale hlavně tomu, že náš projekt byl úspěšný již v několika grantových řízeních, máme v současnosti k dispozici profesionální audiovizuální techniku a můžeme vám tedy nabídnout co nejlepší filmový prožitek. Pokud byste chtěli naše kino podpořit sponzorským darem a snížit si tak daňový základ, učitě se bránit nebudeme a uzavřeme s vámi darovací smlouvu. Rádi však uvítáme i drobné příspěvky na našem transparentním účtu 2501239094 / 2010. QR kód pro platbu najdete ZDE . Do zprávy pro příjemce uveďte heslo “KINO”.