POŘADATEL

Filmová představení, besedy a ostatní kulturní počiny pro vás pořádají nadšenci ze Spolku sousedů společně se Sborem dobrovolných hasičů Škvorec. Organizaci věnují svůj volný čas, dělají to rádi a dělají to zdarma.

KDE NÁS NAJDETE

Informace, kde zrovna promítáme hledejte v programu u jednotlivých filmů. Pokud je hezky, najdete nás v parku na Masarykově náměstí před hasičárnou. Pár kapek nás nerozhází, ale pokud to vypadá na vytvalý déšť, pokoušíme se schovat někam pod střechu.

CO SI VZÍT S SEBOU

Pokud promítáme venku, vezměte si něco pohodlného na sezení nebo ležení – deku, spacák, židličku, křesílko, gauč… Uprostřed hlediště je prostor s plachtou pro všechny, kdo budou chtít zalehnout. Ačkoliv to nechceme přivolávat, může se stát, že během představení začne pršet – pláštěnka nebo deštník se tedy může také hodit. A samozřejmě nezapomenout dobrou náladu!

VSTUPNÉ

Výše vstupného je uvedena u jednotlivých představení. Děti mají snížené vstupné. Pokud k nám dorazíte celá rodina, děti mají vstup ZDARMA.
Snažíme se u ditributorů vyjednat co nejlepší podmínky, ale ne vždy se to musí podařit. Vstupenky ve formě slušivého jednorázového náramku prodáváme před představením u stolečku označeného jako pokladna.
Vstupné slouží k uhrazení licenčních a autorských poplatků, které jsou v řádu tisíců korun za jedno filmové představení. Případný přebytek vstupného je použit na rozvoj kina a jako rezerva, kdy není tak velká návštěvnost. Většina poplatků není závislá na tom, jestli se představení uskutečnilo a platí se tedy i případě, kdy se představení nekoná.

OBČERSTVENÍ

Všechna představení pořádáme ve spolupráci se Sborem dobrovolných hasičů, jehož členové zajišťují občerstvení v přilehlé klubovně. Výtěžek z vaší konzumace jde na financování oddílu mladých hasičů. Nebojte si tedy vzít s sebou peníze a zakoupit si něco k jídlu nebo pití. Přispějete tak na dobrou věc. Může se také stát, že v prostoru kina najdete pultík s popkornem, trdelníky, nebo jinými dobrotami, které pro vás připravili členky našeho spolku. V tomto případě jde výtěžek našemu spolku a slouží k pořádání dalších představení nebo podobných akcí.

OMEZENÍ

Buďte ohleduplní k ostatním návševníkům. Na naše představení chodí většinou i děti. Prostor hlediště je tedy nekuřácký. Vedle vstupu do klubovny SDH najdete označený prostor, kde si můžete v klidu zakouřit.
Pokud promítáme dětské představení, je třeba dodržovat zákon č. 65/2017 Sb. Proto je v tomto případě zakázáno do prostoru hlediště vnášet alkoholické nápoje. Jestliže chcete konzumovat alkohol, zůstaňte s ním v prostorách klubovny a dbejte pokynů pořadatelů.

PARKOVÁNÍ

Pokud jste místní, vezměte deku a doražte pěšky. Pokud pořebujete zaparkovat auto, můžete využít plochu na náměstí. Pár aut se také vejde do ulice přiléhající k hledišti nebo radnici.

JE TO LEGÁLNÍ?

Samozřejmě! Naše kino je registrovaným kinem Unie Filmových Distriburorů (reg.č. 297800). Na každé představení je uzavřená smlouva s distributorem, kterému platíme licenční poplatky. Také odvádíme poplatky autorským svazům (OSA) a 1% z vašeho vstupného odchází na podporu českého filmu do Státního fondu kinematografie. Spolek sousedů samozřejmě vede účetnictví a odvádí daně.

KDO TO VŠECHNO PLATÍ?

Veškerý provoz kina platíme z výtěžků ze vstupného. Protože by to ale nestačilo, jsme rádi že se nám zatím daří půjčovat projekční a ozvučovací techniku zdarma. Do budoucna bychom rádi pořídili vlastní techniku, která by šla sdílet uvnitř obce, ale vzhledem finanční náročnosti profesionálního vybavení (řádově několik set tisíc) to nebude zrovna jednoduchý úkol. Snažíme se tedy připravovat podklady pro získání dotací nebo grantů. Pokud byste chtěli naše kino podpořit sponzorským darem a snížit si tak daňový základ, učitě se bránit nebudeme a uzavřeme s vámi darovací smlouvu. Rádi však uvítáme i drobné příspěvky na našem transparentním účtu 2501239094 / 2010. QR kód pro platbu najdete ZDE . Do zprávy pro příjemce uveďte heslo “KINO”.